Jak se připravit na novorozenecké focení doma?

Každé z mých novorozeneckých lifestyle focení je o pohodli. Bez pózování bez aranžování.

Nevíte, jak se připravit na focení doma?

Blíží se pro Vás den D a Vy stále nevíte, co čekat?

Mám dobré zprávy!

Prožijte tento čas se svou rodinou, jak nejlépe umíte, buďte pro
sebe tady a teď a o zbytek se postarám já.

Musíte vědět, že foceni novorozenců v domácím prostředí je především naaranžované.
Takže nemusíš přemýšlet o tom jak se máš tvářit.
Nikdo nejsme profi modelové a modelky. Proto Vás já sleduji a snažím se zachytit momentky, kde jste sami sebou v každodenních činnostech. Tohle všechno bude probíhat přirozeně u vašeho mazlení nebo někde mezi naši konverzací.

Chcete se dozvědět více tipů, jak se připravit na lifestylové rodinné focení?

Těchto pár bodů Vám pomůže lépe pochopit filozofii mé práce s dětmi a také, díky tomu, focení bude probíhat rychle, svobodně a s krásným konečným výsledkem.

 

01. Připravte si oblečení, které barevně sladíte pro celou rodinu.

Postarejte se o tlumené, jemné vzory. Květiny, puntíky, pruhy – to ANO, ale s mírou. Na domácích foceních mám ráda světlé oblečení, protože dodávají na fotce ještě více světla a záře. Tmavé kousky oblečení splývají a ztmavuji fotografie. Vyhněte se neonovým barvám a velkým nápisům, emblémům.

Krásně vypadají svetry, zemité tóny, pastely, bílá a samozřejmě bosé nohy.

02. Následujme dítě

Většinou během focení děláme přestávky. Když miminko pláče, chce si zdřímnout, udělejte to úplně po svém – prostor pro to je a vůbec neruší výsledný efekt. Každý ví, že nálada dítěte je nepředvídatelná. Postarejte se o klid a jeho spokojenost.  Když dítě  potřebuje pauzu, aby si odpočinulo, nakojilo, pomazlilo se – na to všechno je samozřejmě prostor! Potřebujete přečíst pohádku? Fantastický! Věnujme jim maximální pozornost, respekt a svobodu. Pravě u takových činnostech se dělají ty nejlepší záběry! A o to nám pravě jde, ať jsou Vaše fotky co nejvíce autentické.

03. Ukaž mi fotku, která se ti líbí.

Není problém v tom, že Vás zaujala nějaká fotka z internetu a chtěli by jste podobnou. Klidně mi ji ukažte. Ale pamatujte, že nikdy není možné kopírovat fotku na 100 %. My se snažíme zachytit to, co je ve Vás a v danou chvíli nejkrásnější.

04. Připravte místa kde budeme fotit

Odstraňte z pokojů nepotřebné věci, balíčky s plenkami, deky s pestrými barvami, nepotřebujeme ani hračky, fotky mají být přirozené.

05. Klíčem je důvěra

Věřte mi, navštívila jsem desítky rodin na domácím focení a nikdy jsem žádné focení neopakovala 🙂 Zatímco Vy máte pocit, že se děje na foceni chaos a jste nejisti, že na kartě foťáku není žádný dobrý obrázek, nebojte se, pak nebudete vědět, které fotky vybrat 🙂

06. Sourozenci

Pokud doma je starší sourozenec řekněte mu, že přijde teta s foťákem. Často mě Vaše starší děti poznají z předešlého focení, například těhotenského.

Pokud tomu tak není potřebuji Vaši spolupráci. Pokud Vy jako rodiče budete v klidu, budou v klidu i Vaše děti při focení. Můžete si číst jeho oblíbenou knihu, hrát na elá hop, skákat na postel, létat ve vzduchu jako letadlo nebo cokoliv jiného, co rádi děláte ve svém volném čase. Zamyslete se nad tím, s čím si Vaše dítě rádo hraje (bez hraček), s čím je můžete pobavit nebo intrikovat.  Stavíme focení na skutečných, spontánních a krásných momentech, které jsou klíčem k přirozeným, emotivním záběrům.

 

________________________________________________________________________________

A přesně takto vznikají fotografie v mém portfoliu.

Doufám, že těchto pár tipů Vám tohle newborn lifestyle focení objasnilo.

Se mnou je to určitě mnohem jednodušší, než si myslíte.

Rada na závěr: připravte se na společný rodinný čas!

Pokud Vaše děti budou mít Vaši pozornost a  podporu, tak se všechno podaří, tak jak má. Toho jsem si stoprocentně jista.

_________________________________________________________________________________

 

Pokud chcete znát moji nabídku, ozvěte se a společně vytvoříme něco výjimečného
Aktuální nabídka

Budu se na Vás moc tešit.

Sandra♥️